Sort by

Adrian🍿 has logged 148 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Thief's Daughter

A Thief's Daughter

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Perseids

The Perseids

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mother

Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Empowered

Empowered

2018
×
★★
Edit this entry  
04
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Endless Trench

The Endless Trench

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
18
The Fury of a Patient Man

The Fury of a Patient Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
At the End of the Tunnel

At the End of the Tunnel

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry