Sort by

Adrian🍿 has logged 202 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★½
Edit this entry  
18
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Retreat

Retreat

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★
Edit this entry  
06
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Human Desire

Human Desire

1954
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
Cross the Line

Cross the Line

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thesis

Thesis

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
07
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★★
Edit this entry