• Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Perfection

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★★