Sort by

adrianboneofcl has logged 67 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Edit this entry  
11
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★
Edit this entry  
07
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry