• The Devil All the Time

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • IO

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Stella's Last Weekend

    ★★★★

  • Goyo: The Boy General

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Sid & Aya: Not a Love Story

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Anon

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • The Dark

    ★★★★½

  • Galveston

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Annihilation

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • The Empty Hands

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • I Kill Giants

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★½

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • Flower

    ★★★½

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • 78/52

    ★★★