Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Reality

Reality

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
I Like Movies

I Like Movies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love Again

Love Again

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buddy Games: Spring Awakening

Buddy Games: Spring Awakening

2023
×
★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Following

Following

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Succession

Succession

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Maybe I Do

Maybe I Do

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Love Again

Love Again

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Macbeth

Macbeth

1971
×
★½
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godspeed

Godspeed

2023
×
★★★★
Edit this entry