Sort by

AdrianMoviez has logged 739 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Miracles from Heaven

Miracles from Heaven

2016
×
Edit this entry  
09
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
Edit this entry  
08
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ice Age

Ice Age

2002
×
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry