Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Saw X

    ★★★★½

  • No One Will Save You

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Insidious: The Red Door

    ★★★

  • Bad Things

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • The Boogeyman

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

  • M3GAN

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★

  • Hellraiser

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Sisu

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★½

  • Glorious

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Girl in the Picture

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★½

  • Our Father

  • Ronny Chieng: Speakeasy

  • The Northman

    ★★★★½

  • Incantation

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Kimi

    ★★★★

  • The Long Night

    ★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

  • Scream

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Antlers

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Found Footage Phenomenon

  • Mad God

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★