Sort by

Adrienne has logged 171 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Edit this entry  
18
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Therapy

Therapy

2016
×
Edit this entry  
07
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Wrath

The Wrath

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Edit this entry  
30
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry