Sort by

Adrienne has logged 19 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★½
Edit this entry  
18
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
Edit this entry  
16
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Student Bodies

Student Bodies

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★½
Edit this entry