Sort by

Adrian has logged 245 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Migration

Migration

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lessons in Chemistry

Lessons in Chemistry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Foe

Foe

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
Read the review Edit this entry  
14
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Olivia Rodrigo – Live from the Ace Theatre

Olivia Rodrigo – Live from the Ace Theatre

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mayer: Where the Light Is (Live in Los Angeles)

John Mayer: Where the Light Is (Live in Los Angeles)

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry