Sort by
  • Entergalactic

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • Bros

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • Pinocchio

  • Pearl

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★½

  • Groot's First Steps

    ★★★

  • The Little Guy

    ★★★½

  • Groot Takes a Bath

    ★★★

  • Groot's Pursuit

    ★★★

  • Prey

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • They/Them

  • Nope

    ★★★½

  • Magnum Opus

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★★½

  • My Fake Boyfriend

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Conversations with Friends

    ★★

  • Firestarter

    ★½

  • Senior Year

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Spin Me Round

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Three Months

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Hatching

    ★★★★