Sort by

Adam has logged 22 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Just Boys

Just Boys

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Verona

Verona

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★½
Edit this entry