Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Meine Freundin Volker

  • Elizabeth: The Unseen Queen

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ½

  • Scream

    ★★★

  • Barbie: Big City, Big Dreams

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Army of the Dead

    ½

  • Barbie & Chelsea: The Lost Birthday

    ½

  • Moxie

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Marksman

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Barbie: Princess Adventure

    ½

  • Tenet

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • MIGRANTS

  • 21 Bridges

    ★★

  • Tödliches Erwachen

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Laundromat

    ½

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Because You're Mine

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • What Men Want

    ½

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Hubert und Staller – Eine schöne Bescherung

  • All About Me

    ★½

  • No Sleep 'Til Christmas

    ½

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★★½

  • Halloween

    ★★

  • Peppermint

    ★★½

  • White Boy Rick

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Assassination Nation

    ½

  • Den of Thieves

    ★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★

  • Jigsaw

  • Suck Me Shakespeer 3

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Barbie: Dolphin Magic

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Zygote

    ★★★