Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Gäste zum Essen

Gäste zum Essen

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
You Again

You Again

2010
×
Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Barbie Epic Road Trip

Barbie Epic Road Trip

2022
×
Read prior review Edit this entry  
12
Barbie Epic Road Trip

Barbie Epic Road Trip

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Song

The Last Song

2010
×
Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Perfect Secret

The Perfect Secret

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Barbie and the Sensations: Rockin' Back to Earth

Barbie and the Sensations: Rockin' Back to Earth

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Barbie and the Rockers: Out of This World

Barbie and the Rockers: Out of This World

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Kangaroo Chronicles

The Kangaroo Chronicles

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meine Freundin Volker

Meine Freundin Volker

2022
×
½
Edit this entry  
14
Moxie

Moxie

2021
×
Edit this entry  
13
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
10
A Bitter Mix

A Bitter Mix

2015
×
Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Keeping the Faith

Keeping the Faith

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hunter

The Hunter

1980
×
★★★
Edit this entry  
17
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Things to Do in Denver When You're Dead

Things to Do in Denver When You're Dead

1995
×
★★½
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
Edit this entry  
10
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rakka

Rakka

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Firebase

Firebase

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Zygote

Zygote

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Double Trouble

Double Trouble

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Big White

The Big White

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
25
We're No Angels

We're No Angels

1955
×
★★★★½
Edit this entry