Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Edit this entry  
05
Megamind

Megamind

2010
×
Edit this entry  
25
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Where the Buffalo Roam

Where the Buffalo Roam

1980
×
Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Foodfight!

Foodfight!

2012
×
Edit this entry  
17
Hello Dankness

Hello Dankness

2022
×
Edit this entry  
27
The Social Life of Small Urban Spaces

The Social Life of Small Urban Spaces

1980
×
Edit this entry  
21
People Parade

People Parade

2011
×
Edit this entry  
21
Temporary Color

Temporary Color

2016
×
Edit this entry  
13
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Tokyo Pop

Tokyo Pop

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nimona

Nimona

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jackass Backyard BBQ

Jackass Backyard BBQ

2003
×
Edit this entry  
15
Not Alone: Rivers Cuomo & Friends Live At Fingerprints

Not Alone: Rivers Cuomo & Friends Live At Fingerprints

2009
×
Edit this entry  
09
One Week

One Week

1920
×
★★★★½
Edit this entry  
09
N or NW

N or NW

1938
×
Edit this entry  
09
Peas and Cues

Peas and Cues

1930
×
Edit this entry  
09
Urban Science: To Demonstrate How Spiders Fly

Urban Science: To Demonstrate How Spiders Fly

1909
×
Edit this entry  
09
Mechanical Principles

Mechanical Principles

1930
×
Edit this entry  
09
A Bronx Morning

A Bronx Morning

1931
×
Edit this entry  
09
Inflation

Inflation

1928
×
Edit this entry  
01
Catch-22

Catch-22

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Tramp

The Tramp

1915
×
Edit this entry  
26
The Balloonatic

The Balloonatic

1923
×
Edit this entry  
26
High and Dizzy

High and Dizzy

1920
×
Edit this entry  
03
The Man Who Wanted to Classify the World

The Man Who Wanted to Classify the World

2002
×
Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Cube

The Cube

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Play House

The Play House

1921
×
Edit this entry  
11
The Tender Game

The Tender Game

1958
×
Edit this entry  
09
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Over the Fence

Over the Fence

1917
×
Edit this entry  
08
Day Dreams

Day Dreams

1922
×
Edit this entry  
08
Who I Am and What I Want

Who I Am and What I Want

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Neighbors

Neighbors

1920
×
Edit this entry  
05
One Week

One Week

1920
×
Edit this entry  
04
His Wedding Night

His Wedding Night

1917
×
Edit this entry  
04
The Rough House

The Rough House

1917
×
Edit this entry  
04
The Butcher Boy

The Butcher Boy

1917
×
Edit this entry  
01
Weezer: OK Human Live with the L.A. Philharmonic + Y.O.L.A.

Weezer: OK Human Live with the L.A. Philharmonic + Y.O.L.A.

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Time Piece

Time Piece

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry