a has logged 31 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scripted Content

Scripted Content

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wanderers

Wanderers

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry