Sort by
  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Rosaline

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Devil in Ohio

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • 9 Bullets

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Requiem

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • The Serpent

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★