Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ghosted

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Polite Society

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • The Girl From Tomorrow

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Blonde

    ★★½

  • The Son

    ½

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★

  • Pearl

    ★★★

  • Empire of Light

    ★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • White Noise

    ★★★

  • Medusa Deluxe

    ★★★½

  • Our Lady of the Chinese Shop

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • New Normal

    ★★½

  • The Gray Man

    ★½

  • The Woman in the White Car

    ★★★

  • A Room of My Own

    ★★★

  • Bullet Train

    ★½

  • Persuasion

  • Thor: Love and Thunder

  • Chile '76

    ★★★½

  • Close

    ★★★★

  • Butterfly Vision

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Joyland

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★½

  • Holy Spider

    ★★½

  • More Than Ever

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Corsage

    ★★★★

  • Men

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Armageddon Time

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★