Sort by

AFrederiqueHD has logged 39 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Colors of Fire

The Colors of Fire

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Les Tricheurs

Les Tricheurs

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry