• Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • SanPa: luci e tenebre di San Patrignano

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • Don't Listen

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Dangerous Lies

    ½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★★

  • The Invisible Man

  • The Jack in the Box

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • Tolo Tolo

    ★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Confession Killer

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Who Killed Little Gregory?

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Rattlesnake

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Seasons of Loss

  • Anima

    ★★★½

  • Anna

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • How to Be Alone

  • Paris Is Us

    ★★★★

  • Piranhas

    ★★★★

  • Light of My Life

    ★★★★

  • Life Overtakes Me

  • The Lodge

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes