Afrizo has logged 146 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder

Wonder

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Kitty

Kitty

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kitty

Kitty

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
Read the review Edit this entry  
22
Like Crazy

Like Crazy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Letter to Three Wives

A Letter to Three Wives

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
Read the review Edit this entry  
20
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trust

Trust

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trust

Trust

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Secret

The Christmas Secret

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Secret

The Christmas Secret

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Detroit

Detroit

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chloe

Chloe

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Experiment

The Experiment

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Standard Operating Procedure

Standard Operating Procedure

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Heal the Living

Heal the Living

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry