• Extraction

    ★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★★

  • Palasa 1978

    ★★★

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★½

  • HIT: The First Case

    ★★★½

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★

  • Bheeshma

    ★★★½

  • Trance

    ★★★★

  • Love Aaj Kal

    ★★★★

  • World Famous Lover

    ★★★

  • Oh My Kadavule

    ★★★½

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★

  • Dia

    ★★★

  • Aswathama

    ★★

  • Love Mocktail

    ★★★½

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★½

  • Sarileru Neekevvaru

    ★★★

  • Darbar

    ★★★

  • Venky Mama

    ★★★

  • Raja Vaaru Rani Gaaru

    ★★★½

  • Enai Noki Paayum Thota

    ★★★

  • Marjaavaan

    ★★★★

  • Bala

    ★★★

  • Meeku Maathrame Cheptha

    ★★½

  • Housefull 4

    ★★★½

  • Bigil

    ★★★½

  • War

    ★★½

  • Asuran

    ★★★★½

  • Sye Raa Narasimha Reddy

    ★★½

  • Gaddalakonda Ganesh

    ★★★

  • Nani's Gang Leader

    ★★★

  • Jallikattu

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Saaho

    ★★★★

  • Evaru

    ★★★½

  • Manmadhudu 2

    ★★½

  • Dear Comrade

    ★★★★

  • iSmart Shankar

    ★★★½

  • Oh! Baby

  • Game Over

    ★★½

  • NGK

  • Article 15

    ★★★

  • Sita

    ½

  • Ishq

    ★★★

  • Student of the Year 2

    ★★½

  • Maharshi

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Jersey

    ★★★★

  • Chitralahari

    ★★★

  • Majili

    ★★★★½

  • Kesari

    ★★★½

  • Ispade Rajavum Idhaya Raniyum

    ★★★

  • Dev

    ★★★

  • Gully Boy

    ★★★★½

  • F2: Fun and Frustration

    ★★½

  • Vinaya Vidheya Rama

    ½

  • Uri: The Surgical Strike

    ★★★

  • Nathicharami

    ★★★★

  • Maari 2

    ★★★

  • Padi Padi Leche Manasu

    ★★★½

  • K.G.F: Chapter 1

    ★★★½

  • 2.0

    ★★

  • Sarkar

    ★★★

  • Badhaai Ho

    ★★★★

  • Hello Guru Prema Kosame

  • Aravindha Sametha Veera Raghava

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • Nota

    ★★★

  • Devadas

    ★★★

  • U Turn

    ★★★

  • Shailaja Reddy Alludu

    ★★★

  • Nartanasala

    ½