Sort by

AfterMovieDiner has logged 36 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Who's Harry Crumb?

Who's Harry Crumb?

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hard to Die

Hard to Die

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Best Seller

Best Seller

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Love Trouble

I Love Trouble

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Point of No Return

Point of No Return

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Beast of the Yellow Night

The Beast of the Yellow Night

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Piranha

Piranha

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bride of the Monster

Bride of the Monster

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Machete Maidens Unleashed!

Machete Maidens Unleashed!

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stryker's War

Stryker's War

1980
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pay or Die

Pay or Die

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Raiders of Atlantis

The Raiders of Atlantis

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Believers

The Believers

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mama, White Mama

Black Mama, White Mama

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legal Eagles

Legal Eagles

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hard Way

The Hard Way

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday Foster

Friday Foster

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission of Justice

Mission of Justice

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry