• Turning Red

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Kanarta: Alive in Dreams カナルタ 螺旋状の夢

    ★★★★

  • Encanto

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Things Heard & Seen

  • Ride or Die

    ★★½

  • Yes Day

    ★★

  • Moxie

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

  • The Call

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Sightless

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The New Mutants

  • Project Power

    ★★★

  • MOTHER

    ★★★½

  • Dangerous Lies

  • Coffee & Kareem

    ★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Dangerous Drugs of Sex

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • his

    ★★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Way To Find The Best Life

    ★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Taro the Fool

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Athlete

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Anima

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Wine Country

  • Imbued Life

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Eerie

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½