Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Edit this entry  
27
Kanarta: Alive in Dreams カナルタ 螺旋状の夢

Kanarta: Alive in Dreams カナルタ 螺旋状の夢

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Edit this entry  
01
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
his

his

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In This Corner (and Other Corners) of the World

In This Corner (and Other Corners) of the World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
14
What Is Love?

What Is Love?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Edit this entry  
06
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Happy Old Year

Happy Old Year

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★½
Edit this entry  
18
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Sherlock - The Six Thatchers

Sherlock - The Six Thatchers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sherlock - The Lying Detective

Sherlock - The Lying Detective

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Sherlock: His Last Vow

Sherlock: His Last Vow

2014
×
★★★½
Edit this entry