Sort by

agabolak has logged 167 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
31
Vibrator

Vibrator

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Seoul Searching

Seoul Searching

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Cat in Paris

A Cat in Paris

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Son of Bigfoot

The Son of Bigfoot

2017
×
★½
Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Stare

The Stare

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
08
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry