Josh has logged 87 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Hunter, Black Heart

White Hunter, Black Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Crime

True Crime

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thunderbolt and Lightfoot

Thunderbolt and Lightfoot

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bronco Billy

Bronco Billy

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Firefox

Firefox

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Two Mules for Sister Sara

Two Mules for Sister Sara

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coogan's Bluff

Coogan's Bluff

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
President in Waiting

President in Waiting

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Eiger Sanction

The Eiger Sanction

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry