agamboi has logged 52 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Idaho The Movie

Idaho The Movie

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crash

Crash

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
They Call Us Monsters

They Call Us Monsters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
End Game

End Game

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lifeboat

Lifeboat

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mother

Mother

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marguerite

Marguerite

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Detainment

Detainment

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Tweet-Tweet

Tweet-Tweet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wishing Box

Wishing Box

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Weekends

Weekends

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Selfie

Selfie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Curpigeon

Curpigeon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rain Collector

The Rain Collector

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Out of Mind, Out of Sight

Out of Mind, Out of Sight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Where There's Smoke

Where There's Smoke

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gotti

Gotti

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Second Glance

Second Glance

1992
×
Read the review Edit this entry  
10
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Agent 327: Operation Barbershop

Agent 327: Operation Barbershop

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borrowed Time

Borrowed Time

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry