agamboi has logged 70 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Child

The Child

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Comingled Containers

Comingled Containers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Remember Gabriel Young?

Remember Gabriel Young?

×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
YA PRIVATE SKY

YA PRIVATE SKY

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Back Stoop

Back Stoop

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Semi-Auto Colours

Semi-Auto Colours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
UFOs

UFOs

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Movies

Home Movies

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sundae in New York

Sundae in New York

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Paperman

Paperman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
These Hammers Don't Hurt Us

These Hammers Don't Hurt Us

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Berlin Horse

Berlin Horse

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Necktie

Necktie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christopher and Me

Christopher and Me

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghost

Ghost

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Offering

Offering

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
At Land

At Land

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Idizwadidiz

Idizwadidiz

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
log 2

log 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Playdate with Destiny

Playdate with Destiny

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Seasons...

Seasons...

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
banksi unbrush ponitaeyel

banksi unbrush ponitaeyel

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Olympic Games as They Were Practiced in Ancient Greece

The Olympic Games as They Were Practiced in Ancient Greece

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Family

Midnight Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Faith

Faith

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Supa Special Wakaliwood Event for All True/False Commandos

A Supa Special Wakaliwood Event for All True/False Commandos

×
½
Read the review Edit this entry  
07
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hampton

Hampton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry