Sort by
  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Come from Away

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The River Runner

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The Justice of Bunny King

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cousins

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Baby Done

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★★★

  • Greenland

    ★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★