Sort by

Josh has logged 23 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Am Sam

I Am Sam

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
★★★★
Edit this entry