• The shadows

  • A Body Exploded into a Thousand Pieces

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • History of the Occult

    ★★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Sophie Jones

    ★★

  • So Much Love to Give

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Red Screening

    ★★★★½

  • Come True

    ★★

  • Vitória

  • Tenet

  • The Crimes That Bind

    ★★★★

  • Nasha Natasha

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • A Common Crime

    ★★★

  • Isabella

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Red Moon Tide

  • Leaf

  • One in a Thousand

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cuties

    ½

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Spirits in the Forest

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Astrogauchos

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • The Weasel's Tale

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Son

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★