• Bad Trip

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Perfection

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Possum

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Forgotten

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Skins

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★★

  • Doctor Strange

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★½

  • This House Has People in It

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • They Look Like People

    ★★★★

  • Tusk

    ★★★

  • Creep

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • This Is the End

  • Nebraska

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

  • It's Kind of a Funny Story

    ★★★½

  • I Saw the Devil

    ★★★½