Sort by
  • Encanto at the Hollywood Bowl

    ★★★★

  • Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Disenchanted

    ★½

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Jane

  • Look Both Ways

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Crush

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Voyagers

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

  • The Fallout

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Holidate

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • Freaky

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Mainstream

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★½