simona has logged 218 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Edit this entry  
18
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
War Horse

War Horse

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Project X

Project X

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry