• The Little Mermaid

    The Little Mermaid

    ★★★★

    stunning visuals i would say

  • A Good Person

    A Good Person

    ★★★★

    honestly? i was not prepared for this

  • Sydney White

    Sydney White

    ★★★

    she is an icon

  • Shrek the Third

    Shrek the Third

    ★★★★½

    never gets old

  • The Good Lie

    The Good Lie

    ★★★★

    i hope this won an oscar but if don’t, it really deserved to

  • Sing

    Sing

    ★★★★

    happy easter <3

  • Wild at Heart

    Wild at Heart

    ★★★

    wicked game was the best thing

  • Blue Velvet

    Blue Velvet

    ★★★★½

    okay the world of david lynch is really strange and i can really feel it

  • La La Land

    La La Land

    ★★★★★

    this cured my depression damien chazelle thank you for free therapy session

  • Clueless

    Clueless

    ★★★★★

    they don’t make films like this anymore

  • The Spectacular Now

    The Spectacular Now

    ★★★★

    divergent trilogy duo here we go again!!! anyways, it was so emocional somehow

  • The Whale

    The Whale

    ★★★½

    darren aronofsky’s mind!!! insane