• Muhammad Ali

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Searching for Sheela

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • The White Tiger

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Serpent

    ★★★½

  • The Ripper

  • The Stand In

  • Secrets of the Saqqara Tomb

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★½

  • This Is Paris

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • So Much Love to Give

    ★★

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

  • Hamilton

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • How to Fix a Drug Scandal

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Black Holes: The Edge of All We Know

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Shirley

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

  • The Devil Next Door

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Fit Model

  • Who Killed Malcolm X?

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Rodman: For Better or Worse

  • The Laundromat

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½