Goose has logged 207 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Tightrope

Tightrope

1984
×
Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Stand In

The Stand In

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
Edit this entry  
18
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Edit this entry  
15
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★
Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
Edit this entry  
11
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Edit this entry  
04
Rocky

Rocky

1976
×
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Balnearios

Balnearios

2002
×
Edit this entry  
28
Dream Work

Dream Work

2001
×
Edit this entry  
27
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepover

Sleepover

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
12
El Topo

El Topo

1970
×
Edit this entry  
11
Mallrats

Mallrats

1995
×
Edit this entry  
10
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Even the Rain

Even the Rain

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Why We Fight

Why We Fight

2005
×
Read the review Edit this entry  
08
Waiting...

Waiting...

2005
×
Edit this entry  
07
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
03
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Macbeth

Macbeth

1971
×
Edit this entry  
01
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Time for Revenge

Time for Revenge

1981
×
★★★★
Edit this entry  
31
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Crimes That Bind

The Crimes That Bind

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
Edit this entry  
25
Waco

Waco

2018
×
Edit this entry  
25
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Edit this entry  
24
No

No

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
Read prior review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry