• Army of Thieves

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Censor

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Tax Collector

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Becky

    ★★½

  • Skull: The Mask

    ★★★½

  • Capone

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Relic

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½