AgonyZach has logged 280 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Xtro 2: The Second Encounter

Xtro 2: The Second Encounter

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Body

Body

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Horror of Frankenstein

The Horror of Frankenstein

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry