AgonyZach has logged 35 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antrum

Antrum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Void

The Void

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry