Sort by

ashleigh! has logged 115 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Pandamonium

Pandamonium

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Possession

The Possession

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
False Positive

False Positive

2021
×
Edit this entry  
26
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Thriller

Thriller

2018
×
Edit this entry  
13
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry