Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Elevator Game

Elevator Game

2023
×
½
Edit this entry  
10
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★
Edit this entry  
10
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★
Edit this entry  
09
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★
Edit this entry  
07
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★½
Edit this entry  
03
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Edit this entry  
02
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★
Edit this entry  
01
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★½
Edit this entry  
31
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★
Edit this entry  
31
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★½
Edit this entry  
29
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Edit this entry  
28
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★½
Edit this entry  
26
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★½
Edit this entry  
19
Silent Scream

Silent Scream

1979
×
★★½
Edit this entry  
19
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★
Edit this entry  
17
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

2002
×
★½
Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Edit this entry  
05
Life

Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
Edit this entry  
08
The Wrath of Becky

The Wrath of Becky

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
Edit this entry  
01
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Renfield

Renfield

2023
×
★★
Edit this entry  
24
You’re Killing Me

You’re Killing Me

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Offering

The Offering

2022
×
★½
Edit this entry  
29
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Edit this entry