• Prey

    ★★★★

  • A Brutal Pact: The Murder of Daniella Perez

    ★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Men

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • The Staircase

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★½

  • Inventing Anna

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★½

  • Resurrection

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Master

    ★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • The House

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Finch

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Grandmother

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Kate

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Private Desert

    ★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½