Yves has logged 16 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Polar

Polar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Calamity of Snakes

Calamity of Snakes

1982
×
Read the review Edit this entry  
20
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am David

I Am David

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Millionaires' Express

Millionaires' Express

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Nice Guy

Mr. Nice Guy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry