Sort by
  • Pearl

    ★★★½

  • Athena

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★

  • Irma Vep

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★½

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Candy

    ★★½

  • The Staircase

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • The Girl from Plainville

    ★★★½

  • WeCrashed

    ★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Thief Collector

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • The African Desperate

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Master

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Charlotte

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Procession

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Cathedral

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½