Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
The Taste of Things

The Taste of Things

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Birth

Birth

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Safe in Hell

Safe in Hell

1931
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rustin

Rustin

2023
×
★★
Edit this entry  
28
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
NYAD

NYAD

2023
×
★★½
Edit this entry  
23
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inshallah a Boy

Inshallah a Boy

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Settlers

The Settlers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Birth/Rebirth

Birth/Rebirth

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
08
20 Days in Mariupol

20 Days in Mariupol

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
American Symphony

American Symphony

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Occupied City

Occupied City

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
Ceiling

Ceiling

1962
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Bagful of Fleas

A Bagful of Fleas

1962
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Whore

Whore

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonka

Wonka

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Delinquents

The Delinquents

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady in the Lake

Lady in the Lake

1946
×
★★½
Edit this entry  
23
Saltburn

Saltburn

2023
×
★½
Edit this entry  
21
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Murder at the End of the World

A Murder at the End of the World

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★½
Edit this entry  
10
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Pigeon Tunnel

The Pigeon Tunnel

2023
×
★★★
Edit this entry