Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
High Score

High Score

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mirage

Mirage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Masterpiece

My Masterpiece

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry