agustin has logged 933 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Certain Women

Certain Women

2016
×
Edit this entry  
28
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Viola

Viola

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sycorax

Sycorax

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Tramps

Tramps

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Hail Mary

Hail Mary

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nights Belong to Monsters

The Nights Belong to Monsters

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★½
Edit this entry  
21
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Electra, My Love

Electra, My Love

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To Kill the Beast

To Kill the Beast

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
El Cinco

El Cinco

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hovering Over the Water

Hovering Over the Water

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Once

Once

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
The White Album

The White Album

2018
×
Edit this entry  
14
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★★
Edit this entry  
13
Poem

Poem

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
13
M3LL155X

M3LL155X

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Practice

Practice

2019
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Throw Down

Throw Down

2004
×
Edit this entry  
12
Mouna Raagam

Mouna Raagam

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
What Places of Heaven, What Planets Directed, How Long the Effects? or, The General Accidents of the World

What Places of Heaven, What Planets Directed, How Long the Effects? or, The General Accidents of the World

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Trout

The Trout

1982
×
★★★
Edit this entry  
10
Mango Yellow

Mango Yellow

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★
Edit this entry  
09
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Edit this entry